EFEKT CARPET s.r.o.Prodej a pokládka podlahových krytin
SORTIMENT                  REFERENCE                  O FIRMĚ                  KONTAKT 

Flotex sametový vinyl

Sametový vinyl Flotex® je zcela jedinečná textilní podlahová krytina kombinující odolnost i trvanlivost pružné podlahové krytiny a kvalitu, hřejivost a pohodlí koberce. Flotex® se skládá z pevného vinylu vyztuženého skelným rounem s hustě sametovým povrchem z vláken nylonu 6.6, která jsou pevně ukotvená v základní vrstvě. Flotex® je extrémně rozměrově stálý a má vzhled textilní krytiny, zároveň je však stejně tak funkční, odolný a snadno čistitelný jako jakákoliv pružná podlahová krytina. Flotex® je k dispozici v pásech i čtvercích.

Flotex Colour


4 individuální designy, které vám umožní zvolit přesně ten detail a odstín, který hledáte.

Flotex Linear


Flotex Linear nabízí široký výběr klasických i současných pruhovaných vzorů, které se vyrábí v roli nebo čtvercích.

Flotex Sottsass


Tato kolekce je výsledkem tvořivé spolupráce mezi společností Forbo Flooring a italským designerským studiem Sottsass Associati.

Flotex Vision


Více než 600 digitálně tištěných vzorů vytvořených tak, aby vyhovovaly každému vkusu nebo požadavku na barvu krytiny.

Představení materiálu Flotex

Údržba a čistění FlotexuSametový vinyl
Podlahová plocha zaujme v každém interiéru hned na první pohled. Když vstoupíte do jakéhokoli domu či bytu, pak vás bude bezesporu zajímat, po čem se budete procházet. Pokud bude podlahová plocha teplá, příjemná na došlap a designově maximálně povedená, pak bude situace optimální. Vybírat dnes můžete z celé řady podlahových krytin. Chcete-li vsadit na jistotu, pak volte sametový vinyl Flotex.
Právě tento typ podlahové krytiny totiž dokáže poskytnout veškerý potřebný komfort a vypadá skutečně nadčasově. Buďme tedy konkrétnější a zaměřme se na jeho vlastnosti podrobněji.

Maximální odolnost a pevnost
Sametový vinyl Flotex je charakteristický svou vysokou pevností. Té je dosaženo především díky přítomnosti skelného rouna. Typický je pro něj i hustě sametový povrch z nylonových vláken. Ta jsou v základní vrstvě pevně ukotvena a tvoří nedílnou součást této podlahové krytiny. Vynikající je tak i její odolnost. Pokud chcete extrémně odolnou podlahu, pak rozhodně vybírejte právě sametový vinyl. Výhody vinylu Flotex ale spočívají i v jeho dlouhodobé výdrži. Rozhodně se nejedná o krytinu, kterou byste měli měnit v krátkých cyklech.

Rychlá a pohodlná pokládka
Další devízou sametového vinylu Flotex je bezesporu i jeho rychlá pokládka. Pokud si pořídíte sametový vinyl, pokládka nebude nijak zdlouhavou záležitostí. Profesionálové jej položí klidně i do několika málo hodin. Vše se bude logicky odvíjet od celkové plochy, kterou budou vinylové dílce pokrývat. Koupit můžete sametový vinyl ve čtvercích, které se postupně kladou na podlahovou plochu a vytváří kompaktní a celistvou vrstvu. Výborný je i sametový vinyl v rolích, jehož položení je také expresní.

Údržba na jedničku
Vynikající je i údržba vinylové podlahy. Stačí jej pouze setřít navlhčeným mopem a budete mít uklizeno. Uklízení namokro ale nemusí být každodenní záležitostí. Optimální je jeho kombinace s vysáváním. Rozhodujícím faktorem je pro sametový vinyl Flotex cena. Ta je vzhledem k vysoké kvalitě a skvělému desénovému provedení podlahy nízká.

Druhy sametového vinylu Flotex
Velkou výhodou je i fakt, že si budete moci vybrat jednotlivé druhy sametového vinylu Flotex. Vzhled podlahové plochy si tak budete moci vybrat podle své libosti a nebudete nijak limitovaní. Podívejme se tedy nyní přehledně na tyto druhy.

Sametový vinyl Flotex Colour
Zajímavou volbou je bezesporu sametový vinyl Flotex Colour, který je k dispozici ve čtyřech variantách. Jde o dekory Metro, Metro Neon, Calgary a Penang. Vybírat si můžete u všech jak variantu v rolích, tak i ve čtvercích.

Sametový vinyl Flotex Linear
Patříte-li mezi příznivce lineárních vzorů, pak je právě pro vás jako stvořený sametový vinyl Flotex Linear. Ten nabízí celkem 5 lineárních vzorů, a to v různých barvách. Své místo si tento typ podlahy najde jak v kanceláři, tak i v obytných prostorách.

Sametový vinyl Flotex Sottsass
Esteticky i technicky dokonalý sametový vinyl Flotex Sottsass vznikl díky spolupráci Forbo Flooring a italského designového studia Sottsass Associati. Pořídit si tuto variantu vinylu můžete v mnoha barvách. Optické vlastnosti této podlahy jsou fascinující.

Sametový vinyl Flotex Vision
Skvělými efekty se vyznačuje i sametový vinyl Flotex Vision. 3D hloubka či trompe d‘oeil efekt přímo na vaší podlahové ploše vypadají netradičně a zaujmou hned na první pohled. Když se ještě ke všemu přidá mechový došlap, tak není co řešit.